rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
Archiwum newsów - marzec 2013


Gdy media podały informację, że generał Marian Janicki abdykował z funkcji szefa Biura Ochrony Rządu, to przypomniała mi się nie tak dawna moja przygoda z jego podwładnymi oficerami BOR!

7 sierpnia 2011 roku miało miejsce w Bielsku-Białej spotkanie z Prezydentem RP w sali koncertowej jednej ze szkół publicznych. To, że jest to szkoła państwowa, ma zasadnicze znaczenie prawne, gdyż wstęp do takiej szkoły ma każdy bez wyjątku obywatel, bez konieczności posiadania zaproszenia.

Przybyłem tam, zanim dojechała tam kawalkada samochodów z głową państwa. Próbowano mnie nie wpuścić i zapytano o wejściówkę, a ja odpowiedziałem, że jako mieszkaniec Bielska-Białej jestem u siebie i nie potrzebuję żadnych dodatkowych zezwoleń na poruszanie się po swoim mieście.

Zanim przedstawiciel BOR zdążył się dopytać swojego przełożonego, czy może mnie wpuścić, ja już byłem w środku sali. Rozejrzałem się wokół i zobaczyłem, że w większości są tam obecni zwolennicy oraz członkowie Platformy Obywatelskiej. Gdy wszedł prezydent Bronisław Komorowski i wygodnie usiadł, to prowadzący spotkanie przeczytał program, który nie przewidywał zadawania żadnych pytań. Wówczas wstałem i zapytałem: Czy to będzie dialog społeczny, czy tylko same monologi?

Gdy usłyszałem potwierdzenie, że nie przewiduje się zadawania pytań, to ośmieliłem się stwierdzić, że... chciałbym poznać zdanie prezydenta na temat Ruchu Autonomii Śląska i jego ewentualnej delegalizacji. Zapytałem również, czy pan prezydent Komorowski boi się prawdy w tej sprawie.

Gdy marszałka województwa śląskiego Adama Matusiewicza zapytałem, dlaczego popiera RAŚ (Ruch wraz z PO i PSL tworzy koalicję w sejmiku woj. śląskiego), przyskoczyło do mnie trzech funkcjonariuszy BOR i próbowali mnie obezwładnić. Uwolniłem się z uchwytów (nauczyłem się tego na kursach ratownictwa wodnego) i
zapytałem: Panie prezydencie Komorowski, to tak ma wyglądać obecna demokracja? (wideo z tego incydentu: Link)

Bardzo dzielnie zachowali się oficerowie policji z Bielska-Białej, którzy nie udzielili pomocy interweniującemu BOR, a najodważniejszy oficer stwierdził wprost, że ja niczego złego nie zrobiłem. Zapytałem oficera BOR, czy był w Smoleńsku. Wówczas ten człowiek wydał rozkaz swoim kolegom, aby poszli do swoich obowiązków, i usiadł obok mnie. Widziałem, że było mu głupio. Dalszej części rozmowy z oficerem BOR nie ujawnię, bo
groziłoby to utratą przez niego pracy. W każdym razie podaliśmy sobie ręce na zgodę.

Potem gdy wyszedłem na zewnątrz po zakończonym spotkaniu, otoczyła mnie spora grupka innych funkcjonariuszy BOR, którzy chronili w ten sposób pana prezydenta Komorowskiego od zadania mu dodatkowych pytań. Przekazałem oficerowi BOR pytanie na piśmie: Czy Prezydent RP dostrzega
zagrożenia ze strony RAŚ dla integralności Rzeczypospolitej Polskiej? Podałem swój adres do wiadomości Kancelarii Prezydenta RP. Czekałem na odpowiedź ponad półtora roku i... zupełnie niespodziewanie Polskie Radio ogłosiło, że premier rządu koalicji PO-PSL przyjął dymisję generała Mariana Janickiego z funkcji szefa BOR!

Nareszcie!!!

Warto jeszcze wspomnieć, że marszałek Adam Matusiewicz z PO podał się do dymisji już w grudniu 2012roku, co dało poczucie satysfakcji zarówno wielu mieszkańcom Podbeskidzia jak i Górnego Śląska.

Ja natomiast ciągle czekam na słowo „przepraszam" ze strony premiera Donalda Tuska i Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

/Rajmund Pollak/

Polecamy na podobny temat

Z całą odpowiedzialnością za swoje słowa, mogę powiedzieć, że to nie był wypadek! Przesłuchanie BOR-owców na posiedzeniu Zespołu Parlamentarnego 17.02.2012 - nasza relacja

Link

BOR próbuje wyprowadzić Rajmunda Pollaka ze spotkania z prezydentem - film z incydentu

Link

Rajmund Pollak: Zadając pytania Prezydentowi R.P. można narazić się funkcjonariuszom B.O.R!

Link

Nieusuwalny Janicki i usuwalny Petelicki

Link

Solidarność blogerska po ataku BOR na publicystę pomniksmolensk.pl

Link
2013-03-04 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Niewybredne ataki lewaków, faszystów, anarchistów, globalistów itp. przeciwko Młodzieży Wszechpolskiej wynikają najczęściej z nienawiści zwolenników totalitaryzmu do patriotyzmu Polaków.

Warto zatem zapoznać się z jedną z wartościowych kampanii MW.
Artykuł zamieszczono w nr 8(91) tygodnika "Śląska gazeta" z 22-28 lutego 2013 roku
2013-03-01 | Dodaj komentarz
bogdanbo
2013-03-02 21:03:40
panie Rajmundzie - most łączy Bielsko i Białą a nie dzieli, (to tak do przedostatniej fotki :) ). Wpadłem zobaczyć na żywo jak wyglądają, o czym można porozmawiać, kim są - choćby na pierwszy obraz (rzut oka) członkowie B-B-skiej MW. No i dobrze, że Rajmund nie cyknął mi fotki bo wyszłoby, że jedynym "łysolem, karkiem i ponurakiem z zawziętą miną" jestem ja właśnie ale w iekowo już się wtej formacji nie mieszczę.. Durnych, obiegowych opini o MW nawet nie warto komentować; zarówno sama akcja z serduszkami jak i... a może przede wszystkim jej uczestnicy to spokojni, sensowni, zrównoważeni młodzi ludzie o klarownych poglądach i postawach!
wu7DhiGa
2014-06-04 03:01:30
en o MarszałkuŚnił mi się wzcoraj Pan Marszałek,Śnił mi się wzcoraj, jako żywo!Wąsy miał długie, osiwiałe,I maciejf3wkę też miał siwąI jakąś troskę miał na twarzy,A gdy spytałem go o powf3d,Z goryczą w głosie się poskarżył:- Ot, i czepiają mnie się znowu!Łgali żem austryjacki agent,Ze cud nad Wisłą to Francuzi,Że faszyzm zaprowadzić chciałem,A teraz wszyscy "Jf3ziu, buzi!"Toć to komedia, farsa czysta,Ze naraz do mnie tak przylgnęli!Wszak ja z profesji terrorysta,Z wiary przypadkiem ewangelik,Z potrzeby chwili jam dyktator,Zaś z charakteru raczej furiat...Lecz gdzie tam! Nie zważają na toRząd, opozycja, MON i Kuria!Wciąż tylko o mnie "dziadek, dziadek",Tfu, pf3źne wnuki, słuchać hadko,Całujcie wy mnie wszyscy w zadek!Tu krzyk się podnif3sł:- Rozkaz, dziadku!Wf3dz się najpierw skonsternował,Potem uśmiechnął się uprzejmieI rzekł:- Ja już to proponowałEndekom w przedwojennym sejmie,Ale nie chcieli w żaden sposf3b,Choć byłoby to ich zaszczytem,A teraz patrz pan! Tyle osf3b,I jacy jednomyślni przytem!Łatwiej obecnie rządzić krajem,Lecz nie skorzystam z koniunktury,Czołem, całujcie się nawzajem!Tu z hukiem unif3sł się do gf3ry,A pf3źnym wnukom się zwidujeParlament, w kf3łko ustawiony,Tak, żeby każdy kto całuje,Był całowany z drugiej strony.

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 517481
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niepodległość Polski i Województwo Bielskie - oto jest zadanie ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała